Romans w zasięgu ręki

forum dyskusyjne » Demaskujemy fake konta

A możemy demaskować też idiotów?
Jeśli chodzi o idiotów... - achilles
No i zacznie się wyzłośliwianie... A zamysł był chyba dobry.
czytam te wpisy i jestem zaskoczony, a co najmniej zniesmaczony. Czy komukolwiek można tu ufać? To jedna kwestia, natomiast ja bym nie robił z tego sprawy. wszyscy wiedzą co to za portal, nikt nikogo do logowania się tutaj nie zmusza. Poza tym są sposoby, żeby zweryfikować rozmówcę w rozmowie. Więc tak naprawdę czy warto rozpoczynać "polowanie na czarownice"?
Temat jest nieco przewrotny, bo może pokazać na co poszczególne osoby lecą - puste, przechwalające się mięśniaki, niewinne różowiutkie cipki co to zrobią wszystko dla swej pani. Jestem jak najbardziej za. :P
Witam. Rzadko tu zaglądam, ale może się wypowiem jednak. Problem na pewno istnieje i na pewno przydałoby się coś z tym zrobić. Ale jeżeli administracja zbanuje czyjeś konto, nie jest problemem założyć sobie nowego fake'owego maila i konta, obecnie jest wiele wtyczek do przeglądarek, umożliwiające omijanie pewnych ograniczeń, nie mówiąc już o zmiennym IP lub aplikacjach pozwalających to ip zmienić. Podsumowując, trochę ciężki temat. Na pewno mimo wszystko potencjalny ban podziała na niektórych osobników. Tak czy inaczej, jeżeli natknę się na kogoś na pewno poinformuje i mam nadzieję, że administracja ma jakieś zaawansowane opcje na bany :)
Pozdrawiam
Czarodziej
Dlatego przydałaby się opcja weryfikacji konta, oczywiście dobrowolnej. Wymagałaby wysłania zdjęcia z datą i nickiem na kartce. Choć to zapewne nie przejdzie na portalu tego typu, bo on z zasady ma być anonimowy. Po prostu tak już musi być, raczej każdy normalny człowiek zorientuje się w miarę szybko, że coś jest nie tak, zamiast liczyć, że poznaje się prawdziwego polskiego Greya lub polską, licealną Sashę Grey. Więcej myślenia. ;)
Weryfikacja tego typu na pewno nie przejdzie:) Działanie odstraszające, nie każdy jest fotogeniczny, że tak ujmę delikatnie. Jeżeli ktoś chce się pochwalić swoją osobą, to równie dobrze może ustawić swoje zdjęcie w avatarze, albo część (mało kto pokazuje swoją twarz na "anonimowych" forach). Ale Panicz, na pewno zgodzę się z Tobą w tym, że najlepszą weryfikacją jest myślenie. Często wystarczy z kimś wymienić dwa zdania i już wiadomo, że coś tu nie tak jest.
Według mnie trzeba się zadowolić tym co jest. Dodatkowe zabezpieczenia może i uchronią osoby przed zakładaniem face-owych kont ale też zniechęci wiele osób do zakładania a mimo wszystko takie dane też można obejść jak już wspomniał Czarodziej. Skoro moderacja zajmie się banowaniem multikont to warto zgłaszać podejrzane nicki, ale nie ma sensu złośliwie i publicznie upokarzać kogoś kogo się nie lubi bo to też się mija z celem i zniechęca do pisania do osób rzucających nickami. Trzeba się trochę zdystansować, to tylko inernet nie życie rzeczywiste!:)
Chcesz wziąść udział w dyskusji?

Zaloguj się

Cyberromans.pl wykorzystuje pliki cookies

Używamy cookies w celu gromadzenia danych statystycznych, emisji reklam oraz prawidłowego funkcjonowania niektórych elementów serwisu. Pliki te mogą być także umieszczane na Państwa urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w regulaminie serwisu.